magmax.pl


 
Parapety zewnętrzne i wewnętrzne
Parapety okienne są we wnętrzu tak samo ważnym detalem, jak wykończenie podłogi czy faktura i barwa ścian. Warto więc poświęcić im nieco uwagi.
Starannie zaprojektowane parapety, harmonizujące z pozostałymi elementami wystroju domu, mogą być jego ozdobą. Dlatego każdy z nich warto dopasować do konkretnego miejsca. Liczy się przy tym i kształt parapetu, i kolor, i relacja z innymi detalami, jak również zastosowany materiał oraz staranne wykonanie. Najlepsze efekty uzyskuje się, godząc wymagania estetyczne z funkcjonalnymi - parapet może być bardzo użyteczny i służyć nie tylko do ustawiania doniczek z kwiatami. Ale choć namawiamy do odwagi i odrobiny fantazji, odradzamy stosowanie form zbyt agresywnych. Parapet powinien być tylko dyskretnym uzupełnieniem kompozycji całego wnętrza.

Na parapety najlepiej wybierać materiały trwałe i łatwe do konserwacji, takie jak: kamienie naturalne, konglomeraty.
Parapety powinny być dostosowane do stylu domu i jego charakteru. Marmurowe nie będą pasowały do podmiejskiej chaty, a laminatowe będą wyglądały nie dość solidnie w okazałej rezydencji. Nie oznacza to jednak, że trzeba się zdecydować na jeden materiał i zastosować go w całym domu. W każdym pomieszczeniu warto bowiem dopasować parapety do rodzaju okien, koloru ścian, stylu wnętrza i jego wyposażenia. 

 Oferujemy Państwu zarówno parapety zewnętrzne jak i wewnętrzne, które mogą być wykonywane między innymi z:

- agglomarmuru, 
- marmuru, 
- duromarmuru, 
- płyty HDF,
- płyty MDF.

Parapety z agglomarmuru.
Aglomerat złożony z wyselekcjonowanych odłamków skalnych, połączonych specjalnymi żywicami epoksydowymi. Posiada właściwości podobne do marmuru jest jednak bardziej odporny na działanie substancji zawierających kwasy.

Parapety z marmuru.
Marmur to skała metamorficzna powstała w procesie przeobrażenie skał węglanowych. W zależności od domieszek mineralnych może przyjmować różne barwy i wzory. Pod działaniem związków zawierających kwasy matowieje. Jest mniej odporny na warunki atmosferyczne, ścieranie i ściskanie niż granit. 

Parapety z duromarmuru.
Duromarmur wytwarzany z naturalnych kruszyw skalnych (granit, marmur, kwarc, serycyt) z dodatkiem naturalnych barwników żelazowych i żywic dwukrotnie zwiększających wytrzymałość wyrobów (jest trwalszy od marmuru ciętego z bloku). Okresowo, np. raz na kilka miesięcy, można polerować go pastami polerskimi i nawoskować, przywracając połysk powierzchni. 

Parapety z płyty HDF
Płyty HDF poddają się łatwej obróbce skrawaniem, ponieważ posiadają dużą wytrzymałość na działania mechaniczne. Produkowane w szerokiej gamie kolorystycznej. 

Parapety z płyty MDF
Parapety  wykonane z płyty MDF pokrytej wysokiej jakości lakierami akrylowymi bądź naturalnym fornirem dębowym. Parapety wykonane są z płyty MDF oklejonej jednostronnie naturalną okleiną dębową.

.
 


 
 
 
 
Wspierane przez Hosting o12.pl